jak zrobić paznokcie hybrydowe

Każda kobieta marzy o tym, by zawsze mieć piękne, zadbane dłonie oraz długie i mocne paznokcie. Dłonie są wizytówką każdej kobiety, a codzienne robienie manicure bywa uciążliwe. Na rynku od kilku lat coraz bardziej popularny staje się manicure hybrydowy, tylko jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Metody manicure

jak zrobić paznokcie hybrydoweNiegdyś najpopularniejszą metodą „robienia” paznokci było malowanie ich lakierem. Nie każda z nas mogła jednak poszczycić się długimi i mocnymi paznokciami, które będą na tyle twarde i wytrzymałe, by nie pękać podczas wykonywania różnych codziennych czynności. Zadbany manicure trudno jest utrzymać, szczególnie wtedy, kiedy paznokcie łamią się i kruszą na każdym kroku, a nam nie sposób jest je zapuścić.

Malowanie paznokci standardowym lakierem ma jednak swoje minusy, jest dość nietrwałe, lakier po kilku dniach, a nawet dniu użytkowania przeciera się i kruszy. Wymaga to więc ciągłych poprawek. Z pogoni za długimi paznokciami w latach 90 bardzo popularne stały się paznokcie doklejane, tzw. tipsy. Zdawało się, że jest to spełnienie marzeń każdej z nas, której nie udawało się zapuścić wymarzonych długich paznokci. W zakładzie kosmetycznym można było sobie takie paznokcie zaserwować, jednak nie były one bardzo trwałe. Często pękały, odklejały się niszcząc płytkę paznokcia. Jeśli już udało się utrzymać przyklejone paznokcie dość długo, po około tygodniu widać było nieestetyczny odrost, który nie sposób było niczym zamaskować.

Tipsy na rynku były dostępne w różnych kształtach i kolorach, również do samodzielnej aplikacji. Można było pominąć wizytę u kosmetyczki i samej w domu zaaplikować sobie sztuczne paznokcie. W opakowaniu znajdował się komplet paznokci z dodatkową parą, by w razie złamania lub niedopasowania do wielkości i kształtu swojej płytki paznokcia, nie musieć kupować nowego opakowania. Do kompletu tipsów dołączony był klej z instrukcją, jak nakładać i przyklejać do naturalnej płytki paznokcia. Sama aplikacja nie była długa, ale uzyskany efekt nie był zadowalający. Tipsy stały się synonimem kiczu i sztuczności, dlatego odeszło się od szerokiego stosowania tej metody przedłużania paznokci na rzecz bardziej wytrzymałych i naturalniej wyglądających.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Obecnie bardziej popularne stały się metody przedłużania paznokci żelem i hybrydą. Nawet nie tyle przedłużania, co utwardzania naturalnej płytki paznokcia, by ochronić ją przed uszkodzeniami. Paznokcie żelowe i hybrydowe są często stosowane przez kobiety, mają swoje wady ale i wiele zalet. Manicure żelowy czy hybrydowy jest bardzo trwały i wytrzymały. Wykonanie takiego manicure, w normalnych warunkach użytkowania, daje nam pewność, że przez kolejne 2-3 tygodnie będziemy miały nieskazitelny kolor, bez odprysków.

Oczywiście po takim czasie pojawiają się nieestetyczne odrosty, ale bez problemy możemy je usunąć piłując nałożony żel czy hybrydę i nadbudowując nową warstwę w miejscu odrostu. Bardzo dużą zaletą jest wytrzymałość takiego manicure, oczywiście w ekstremalnych wypadkach paznokieć może pęknąć, ale w zdecydowanej większości nadbudowana warstwa chroni i utwardza płytkę, niwelując ryzyko złamania. Niektóre osoby jednak nie są idealnymi odbiorczyniami dla żeli czy hybryd. Wiąże się to z dość duża produkcją filmu, który pokrywa płytkę paznokcia i uniemożliwia utrzymanie się żelu czy hybrydy. Osoby takie po kilku dniach ściągają płat hybrydy z paznokcia. Inna zaletą żeli i hybryd jest możliwość nadbudowania paznokcia. Jest to super sprawa dla tych z nas, które mają trudność z zapuszczeniem paznokci lub z nadmiernym obgryzaniem. Są specjalne formuły żelu i hybrydy, które umożliwiają odbudowanie płytki paznokcia nawet o 7 mm. Sprawdza się to świetnie w przypadku ważnego wydarzenia jak np. ślub, czy w przypadku złamania sobie jednego paznokcia bez konieczności skracania reszty. Odtworzony paznokieć może całkowicie nie odróżniać się od pozostałych, dzięki temu efektowi naturalność jest kolejną zaletą hybrydowego manicure.

Wady hybrydowego manicure

jak zrobić paznokcie hybrydoweOprócz tak dużej ilości zalet ma też kilka wad. Najważniejszą z nich jest niszczycielski wpływ na płytkę paznokcia. Po długotrwałym użytkowaniu hybrydowego lakieru płytka paznokcia bardzo się osłabia, traci swoją twardość. Staje się bardzo elastyczna, podatna na złamania, często staje się cienka jak kartka papieru. Kolejną wadą jest dość wysoka cena i czas potrzebny na wykonanie takiego manicure. Ale można zrobić to samemu w domu, tylko jak zrobić paznokcie hybrydowe? Zaczynamy od przygotowania płytki, musimy ją odtłuścić specjalnym preparatem. Nakładamy warstwę lakieru bazowego i utwardzamy odpowiednią ilość czasu w lamie UV. Na bazę nakładamy lakier w wybranym kolorze, kilka warstw do uzyskania pożądanego efektu- każdą z nich utwardzając w lampie UV. Pozbywamy się filmu specjalnym płynem i manicure hybrydowy gotowy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here