zegarmistrz

Jeżeli jesteś miłośnikiem starych zegarów, a do tego posiadasz również zamiłowanie do majsterkowania to być może taki zawód może być Twoim spełnieniem marzeń. W pracy nie chodzi jedynie o zarabianie pieniędzy, ale robienie tego, co po prostu się lubi. Być może właśnie zyskałeś spadku zakład zegarmistrzowski po twoich przodkach. W takim przypadku będzie to artykuł właśnie dla Ciebie. Sprawdź, jakie wykształcenie powinien mieć zegarmistrz, a także na jaki rozwój zawodowy powinien stawić. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zegarmistrz-jak-zostac/

Wykształcenie jakie powinien posiadać zegarmistrz

Z racji tego, że jest to zawód z kategorii ginących, nie jest on najbardziej popularnym wyborem wśród uczniów szkół średnich. Prawdopodobnie sporo będziesz musiał się na szukać, aby odnaleźć szkołę zawodową, która będzie szkoliła przyszłych zegarmistrzów. Czasami jednak warto jest się nieco wysilić. Sporo zawodówek chętnie rekrutuje uczniów na taki zawód, jeżeli samodzielnie odnajdują sobie zakład pracy.

Jak wygląda nauka w szkole zawodowej?

Będzie ona składała się z dwóch członów. Jednym z nich będzie regularne życie szkolne, a w nim Przedmioty takie jak polski, matematyka czy języki obce. Z drugiej strony będzie ona wyglądała tak, że będziemy spędzać dzień w prawdziwym zakładzie zegarmistrzowski. Pracodawca będzie zobowiązany W pisemnej umowie do nauki nas zawodu oraz pokazywania nam jej tajników. Za pracę jesteśmy ustawowo w stanie zrobić drobne honorarium. Podczas nauki dowiadujemy się jak wyglądają tajniki budowy zegara, mechanizm jego działania oraz nowe rozwiązania ich naprawy. Po zakończeniu nauki zdajemy egzamin zawodowy organizowany przez centralną komisję egzaminacyjną. Posiadających dyplom w kieszeni, dużo łatwiej będzie nam rozpocząć pracę jako zegarmistrz.

Rozwój zawodowy zegarmistrza

Zawodówka nie jest jedyną formą, aby stać się zegarmistrzem. W tej branży będzie liczyła się przede wszystkim wiedza, ale i umiejętności. Formalne wykształcenie jest tylko potwierdzeniem naszej wiedzy dla pracodawcy. Sporo zegarmistrzów odziedziczył po rodzicach czy dziadkach. Nie zmienia to faktu, że jeżeli raz nauczymy się zawodu, nie musimy już więcej tego robić. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze zegarki, które posiadają wiele nowych technologii. Równie ceniony będziesz również, jeżeli zadbasz o wiedzę na temat konserwacji i naprawy zegarków wiekowych, jak i tych nowoczesnych.

Zobacz też: http://www.u21.pl/jak-wyglada-praca-zegarmistrza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here