asystentka

Będąc w gabinecie u dentysty z pewnością udało nam się zauważyć dodatkową osobę. Taka osoba jest to asystentka stomatologiczna. Jest to osoba, która pomaga lekarzowi w przeprowadzeniu zabiegu. Idąc za stereotypami, mogliśmy usłyszeć, że jest to miała pani, która przygotowuje materiały oraz lekarstwa dla dentysty, a także pomaga w ich aplikacji. Jak dokładnie wygląda praca takiej osoby? Co zrobić, aby pracować w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-asystentka-stomatologiczna/ 

Kim dokładnie jest asystent stomatologa?

Zawód asystentki stomatologicznej czasami określany jest mianem higienistki stomatologicznej. Jest to zawód w dalszym ciągu wysoki. Oznacza to, że częściej podejmują go kobiety. Chociaż zdarza się również, że rolę asystenta stomatologa pełni mężczyzna. Zadaniem osób, które podejmują pracę asystenta stomatologicznego czy też asystentki stomatologicznej jest przyjęcie do gabinetu pacjenta, dbanie, aby został on prawidłowo obsłużony, a także pomoc dentyście w przeprowadzeniu zabiegu medycznego.

Osoba na takim stanowisku łączy w sobie sporo funkcji. Są to między innymi funkcje organizacyjne, reprezentacyjne, a także medyczne. Jest to tak zwana prawa ręka dentysty. Dzięki niej, wizyta w gabinecie dentystycznym skraca się do najpotrzebniejsze go minimum.

Asystentka stomatologiczna – jak zostać?

Odpowiednią drogą do pracy w takim zawodzie i jest wybranie szkoły policealnej. Warto zwrócić uwagę na program nauczania. Dobrze, jeśli w tym programie znajduje się dużo zajęć praktycznych. Są one bardzo przydatne z naprawdę wielu względów. Podczas pracy przestrzegać musimy procedur, a także asystować przy zabiegach medycznych. Czasami może się zdarzyć, że jakieś leczenie będzie wymagało czterech rąk. Właśnie dlatego praca asystentki stomatologicznej jest bardzo odpowiedzialna. Najlepiej w drodze edukacji, wybrać szkołę policealną, która ma w swoim zakresie zajęcia praktyczne i egzaminy praktyczne.

Praktyka czyni mistrza

Sama wiedza nigdy nie wystarcza, aby ktoś potrafił wykonać daną czynność całkowicie bezbłędnie. Szkoła policealna trwa rok, czyli dwa semestry. Przygotowujemy się wówczas do egzaminu zawodowego. Dodatkowo czeka nas również część praktyczna, w której poddajemy próbie nasze umiejętności praktyczne, a także naszą znajomość wyuczonych wcześniej procedur. Pozytywne ukończenie obu części egzaminu skutkuje i jego zdaniem, a w dalszej kolejności otrzymaniem dyplomu zawodowego.

Zobacz też: http://www.u21.pl/doradca-klienta-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here