Jak znaleźć dobrą kancelarię notarialną?

Kancelaria notarialna to miejsce, do którego choć raz w życiu zajdzie na pewno każdy z nas. Mowa tu przede wszystkim o przeróżnych poświadczeniach, że dany dokument jest zgodny z prawem albo o odpisach dokumentów takich jak chociażby akt urodzenia. Niektórzy zajrzą do kancelarii notarialnej przy okazji spadku, testamentu itp. Warto zatem zawczasu wiedzieć, jaka kancelaria notarialna będzie dobra.

Krok pierwszy – poszukiwania w Internecie

Na początek warto rozpocząć poszukiwania w sieci. Tu przede wszystkim liczy się to, która kancelaria jest w miarę blisko nas czy naszego miejsca pracy. Trudno nam się będzie jeździło do odległych miejsc – zajmie to sporo czasu, a przecież już i tak prawnicze sprawy są dość czasochłonne.

Jednak nie może to być pierwsza lepsza kancelaria notarialna. Trzeba sprawdzić, czy obsługuje ona klientów indywidualnych czy firmy, jakie są o niej opinie, terminy realizacji zleceń itp

Krok drugi – osobista wizyta w kancelarii notarialnej

Zawsze także warto wybrać się do danej kancelarii notarialnej, szczególnie jeśli wiemy, że w zasadzie możemy dość często potrzebować pomocy prawnika. Na takiej wizycie zobaczymy, w jaki sposób notariusze danej kancelarii odnoszą się do klientów, będziemy mieć szansę oszacować doświadczenie i wykształcenie danego prawnika.

Warto jeszcze zaznaczyć, że notariusz nie bez powodu jest zawodem zaufania publicznego. Generalnie rzecz ujmując, musimy mieć naprawdę duże zaufanie do naszego notariusza, co uda nam się tylko jeśli się z nim wcześniej spotkamy i go ocenimy według naszych, specyficznych dla każdego zasad.

Krok trzeci – odpowiednie przygotowanie do wizyty

Czasem zdarza się, że niektóre osoby skarżą się, że dokładnie przeszły pozostałe etapy a i tak niestety pierwsza wizyta w kancelarii notarialnej zupełnie przeszła nie po ich myśli. Jakie mogą być tego przyczyny?

Otóż przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nie zawsze wina leży po stronie prawników. Czasem bowiem my jako klienci nie jesteśmy dobrze przygotowani do wizyty. Oczywiście możemy nie wiedzieć, czego dokładnie potrzebujemy, niemniej jednak musimy umieć streścić naszemu prawnikowi problem. Przykładowo nie wiedząc, jakiego dokumentu czy zgody potrzebujemy, musimy chociaż orientować się, co takiego dzieje się w naszym życiu, że znaleźliśmy się u notariusza.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here