Jak zapuścić włosy?

Długie włosy od zawsze są synonimem kobiecości, a także kojarzone są z atrakcyjnością. Nawet jeśli akurat w modzie są krótkie fryzury, długie włosy zawsze budzą zainteresowanie. Jeśli są przy tym piękne i zadbane, mogą być największą ozdobą kobiety i przyciągać do niej wzrok. Nawet jeśli poza tym wcale nie jest pięknością, dodają też wiele pewności siebie. Jednak nawet jeśli włosy nie wyglądają jak z reklamy szamponu, są postrzegane jako atrakcyjne gdy są długie. Dodają kobiecości i zawsze zwracają uwagę. Poza tym nawet niezbyt ładne włosy mogą łatwo zyskać na urodzie gdy się je odpowiednio wystylizuje, ufarbuje czy nabłyszczy. A jeśli włosy są krótkie, nie da się ich optycznie wydłużyć czy w inny sposób dodać im tego atrybutu.

Przedłużanie włosów

Oczywiście niektóre kobiety, chcąc mieć długie włosy, decydują się na ich przedłużanie, nie jest to jednak tak dobre rozwiązanie jak może się wydawać. Przede wszystkim generuje to duże koszty jeśli chce się, by czupryna wyglądała ładnie i naturalnie. Niezbędnych jest także wiele zabiegów, także w domu. Jeśli zaś ktoś na tym zaoszczędzi i wykona przedłużanie na przykład w domowych warunkach, od razu będzie widać, że nie są to prawdziwe włosy i raczej nie doda to wiele uroku. Poza tym doczepy obciążają naturalne włosy, mogą być kłopotliwe i niewygodne. Dużo lepiej jest więc dowidzieć się, jak zapuścić włosy i „wyhodować” własne długie pasma, którymi można będzie się chwalić, gdyż da to wielką satysfakcję.

Jak zapuścić włosy?

Jak zapuścić włosy?Jest to pewne, przede wszystkim dlatego, że zapuszczanie włosów to wielkie wyzwanie. Choćby jeśli chodzi o to, że trwa to długo. Włosy mogą rosnąć w różnym tempie, jednak zwykle nie jest to więcej niż 2 cm na miesiąc, a zazwyczaj dużo mniej. Łatwo więc można policzyć, że na zapuszczenie włosów do atrakcyjnej długości potrzeba kilku lat. Przez ten czas w dodatku trzeba dbać o pasma, gdyż jeśli zniszczą się, trzeba je będzie podcinać, co zniweluje efekt ich rośnięcia. Poza tym mocno zniszczone włosy kruszą się same na końcach, przez co można mieć wrażenie, że w ogóle nie rosną, gdyż ich długość faktycznie się nie zwiększa. Trzeba też wykazać się sporą determinacją, gdyż większość kobiet nieraz jest kuszona, by wybrać się do fryzjera i zafundować sobie modną, krótszą fryzurę, a potem żałują i od nowa rozpoczynają zapuszczanie.

Warto więc też z tego powodu postarać się przyspieszyć wzrost swoich włosów, bo dzięki temu krócej będzie się przeżywać takie męki. Pomóc może na przykład stosowanie specjalnych preparatów na przyspieszenie porostu włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here