Jak otworzyć wino?

Zastanawiasz się jak otworzyć wino? Oczywiście najprostszym sposobem będzie użycie otwieracza do wina. Jednak co zrobić, gdy nie mamy takiego otwieracza, nie możemy go znaleźć, albo zapomnieliśmy go ze sobą zabrać, a nie jesteśmy akurat w domu. Sposobów na otwarcie wina jest znacznie więcej niż ten tradycyjny. Poniżej znajdziesz kilka równie prostych, a także niekonwencjonalnych sposobów, które pomogą ci bez problemu otworzyć wino, gdziekolwiek byś nie był.

Jak otworzyć wino?

Użyj różnych rodzajów śrub

Jak otworzyć wino?Właściwie to niezależnie gdzie jesteś, zazwyczaj masz okazję znaleźć jakiś rodzaj śruby. Oto jak z niego skorzystać: wkręć śrubę do środka, następnie użyj kombinerek, przytrzymaj nimi śrubę i ciągnij, aż korek wyjdzie. Jeśli nie masz kombinerek, możesz użyć widelca, umieszczając główkę śruby między ząbkami. Możesz także użyć tylnej części młotka.

Użyj sznurka

Zrób otwór w korku jakimś spiczastym przedmiotem. Zawiąż węzeł na jednym z końców nici i przepchnij go przez korek. Będziesz potrzebował spiczastego przedmiotu, który pomoże ci przejść przez cały korek w dół. Gdy węzeł dotrze na drugą stronę, po prostu usuń przedmiot, pociągnij za sznurek, a korek w końcu wyjdzie.

Użyj swojego buta

Zdejmij buta i umieść w nim butelkę wina. Dno butelki powinno być teraz umieszczone tam, gdzie jest miejsce na piętę. Uderz butem, który ma w sobie butelkę wina w coś twardego, takiego jak ściana. Korek w końcu wyskoczy. Bądź jednak ostrożny! Mamy na celu otworzyć wino, nie rozbić butelkę! Ta metoda działa również, gdy owiniesz dno butelki ręcznikiem i uderzysz tak jak butem o ścianę.

Użyj swojego klucza

Wciśnij ostrożnie klucz w krawędź korka pod kątem 45 stopni. Gdy wciśniesz więcej niż dwie trzecie klucza do korka, obróć go, jednocześnie delikatnie pociągając w górę.

Użyj spiczastego, ząbkowanego noża

Delikatnie wepchnij nóż przez korek. Powinien być ząbkowany tak, aby ostrze mocno trzymało się w korku. Po przepchnięciu noża przez korek obróć ostrze, aż korek się wyjdzie.

Użyj pompki rowerowej

Podróżowałeś rowerem po Tour de France i nie możesz się doczekać butelki Bordeaux dziś wieczorem? Nagle przypominasz sobie, że zapomniałeś o swoim otwieraczu do wina. Jednak nic straconego. Możesz wykorzystać pompkę rowerową, którą oczywiście ze sobą masz. Wystarczy, że zrobisz w korku otwór jakimś ostrym przedmiotem. Włóż igłę z pompki rowerowej do korka. Zacznij pompować, a korek wyskoczy w krótkim czasie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here