Jak napisać zaproszenie?

Mimo ery telefonów, komputerów, portalów społecznościowych, aplikacji społecznościowych itp, ręcznie pisane zaproszenie wciąż jest w dobrym tonie i zdecydowanie jest bardzo mile widziane wśród osób starszych lub tych na których chcemy zrobić dobre wrażenie np. rodzice partnerki/partnera. Jednak aby napisać owe zaproszenie to musimy wiedzieć jak, prawda? Więc czas odpowiedzieć sobie na to poważne pytanie: Jak napisać zaproszenie?

Jak napisać zaproszenie?

Zaproszenie jest pisemną prośbą o przybycie i wzięcie udziału w pewnym ważnym dla nas wydarzeniu. Powinno ono być oficjalne, więc nie bardzo wyjście do kina do tego zaliczamy. Np. obiad rodzinny, urodziny, chrzest, ślub, zakończenie szkoły, itp.

Układ zaproszenia wyglądać będzie mniej więcej tak:

  • Miejscowość i data – jest to opcjonalne, na zaproszeniach ślubnych rzadko kiedy się znajduje
  • Nagłówek – zazwyczaj po prostu „Zaproszenie”, ewentualnie „Zaproszenie ślubne”, „Zaproszenie na urodziny …imię…”
  • Formuła zaproszenia – „Serdecznie zapraszamy”, „Z wielką radością zapraszamy”, „Alicja ma zaszczyt zaprosić”
  • Informacja kto jest zapraszany
  • Z jakiej okazji zaproszenie zostało wysłane – „na uroczystość zaślubin”, „na 5 urodziny”
  • Określenie kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się uroczystość – „która odbędzie się dnia 25 Maja 2019 roku, w Restauracji Pod Ogonem o godzinie 20:00”
  • Kto zaprasza – „narzeczeni i rodzice”, „narzeczeni”, „Alicja Kowalska”, „rodzina Kowalskich” i można podpisać się pod spodem ręcznie.

Jak napisać zaproszenie?Ogólny układ nie wydaje się trudny prawda? Trzymając się go na pewno stworzysz śliczne zaproszenie. Pamiętaj aby zaproszenie nie było zbyt duże, ale i nie zbyt małe, najlepiej aby było maksymalnie wielkości kartki z życzeniami, pasowało kolorystycznie i estetycznie do okazji i znajdowało się w kopercie nawet jeśli nie wysyłasz go pocztą. Na kopercie napisane musi być imię i nazwisko osoby do której kierowane jest zaproszenie najlepiej ręcznie. To będzie piękny gest w dobie elektroniki, jeśli całość będzie starannie napisana ręcznie. Osoba, którą tak bardzo chcesz widzieć na wydarzeniu na które ją zapraszasz na pewno poczuje twoje intencje i uczucia o wiele wiele mocniej niż, gdybyś wysłał e-mail czy dał w pełni wydrukowane zaproszenie.

Pamiętaj też, aby jeśli potrzebne jest ci potwierdzenie obecności gościa, dodać tę informację tuż przed podpisem w zaproszeniu, kiedyś wraz z numerem, w tych czasach chyba nie jest to konieczne, gdyż każdy ma swój numer lub inny kontakt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here