jak edytować pdf

Pliki PDF to bodajże najpopularniejszy format dla wszelkiego rodzaju plików tekstowych, a to przede wszystkim dlatego, że dają się one bardzo ładnie i profesjonalnie wydrukować – drukując bezpośrednio z edytora tekstu lub innego podobnego programu narażamy się bowiem na spadek jakości lub niewielkie zmiany, takie jak na przykład spłaszczony font czcionki. Problem z tego typu plikami jest niestety znaczny i polega przede wszystkim na tym, że raz wygenerowanego PDF-a nie da się w zasadzie edytować tradycyjnymi środkami, czyli na przykład otworzyć go w Wordzie lub OpenOffice i dokonać niezbędnej korekty korekty. Wielu osobom wydaje się, że edycja jest zatem zupełnie niemożliwa, a to w żadnym wypadku nie jest prawda i warto przyjrzeć się bezwzględnie najlepszemu sposobowi na to, by te problematyczne pliki sobie wygodnie edytować.

Jak edytować pdf?

jak edytować pdfKluczem do tego, jak edytować PDF w sposób skuteczny i bezproblemowy, jest pobranie odpowiedniego oprogramowania. Bezkonkurencyjny w tej materii wydaje się Finereader firmy ABBYY – całkowicie profesjonalny program służący do rozpoznawania znaków. Dlaczego jest bezkonkurencyjny? Podobnych programów jest przecież zapewne całe mnóstwo. Oczywiście tak jest, ale Finereader posiada jeden atut, którego konkurencja w całej rozciągłości nie posiada – zachowuje on układ tekstu. Wszelkie inne programy wszystkie rozpoznane znaki generują w formie ogromnego, zbitego, jednolitego bloku tekstu, który jest po prostu nieczytelny. Finereader zachowuje przy tym układ strony, a także rozróżnia kolor i wielkość czcionki i choć nie wydaje się to szczególnie imponującym optimum, w praktyce okazuje się nieziemsko wręcz przydatne. Załóżmy bowiem na przykład, że chcemy edytować linijkę tekstu znajdującą się na zeskanowanej stronie gazety – Finereader umożliwi nam to bez konieczności odbudowywania od nowa całego układu strony, rozkładania tekstu na bloki i dokonywania zmian w czcionkach.

Jak właściwie działa Finereader?

Mechanika programu jest banalnie wręcz prosta – wystarczy wskazać odpowiedni plik (może to być PDF, ale program bez problemu poradzi sobie również z prawowitymi plikami graficznymi), a następnie zlecić programowi rozpoznanie tekstu poprzez jedno kliknięcie. Wygenerowany tekst możemy bardzo wygodnie importować do Worda lub innego edytora tekstu, by dokonać niezbędnych zmian. Edytowanie pliku o rozszerzeniu PDF tylko pozornie wydaje się zatem sprawą skomplikowaną – przy użyciu profesjonalnego oprogramowania staje się po prostu błahostką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here