Jak dbać o storczyki?

Zadbane i pełne roślin zielonych i kwitnących wnętrza mają bardzo korzystny wpływ nie tylko na powietrze w domu. W przytulnym domu także o wiele lepiej się wypoczywa po ciężkim dniu. Właściwie w każdym domu są kwiaty doniczkowe w większej lub mniejszej ilości. Niektórzy mają do ich pielęgnacji wybitne zdolności, inni zaś potrafią zasuszyć nawet nie wymagające specjalnych warunków kaktusy. Każdy jednak jest w stanie nauczyć się dbania o kwiaty doniczkowe, ale najlepiej jest zacząć od kwiatów, które są wytrzymałe i nie da się łatwo ich zalać lub przesuszyć.

Takimi kwiatami są m.in wszelkiego rodzaju sukulenty

Takimi kwiatami są m.in wszelkiego rodzaju sukulentyJednym z najszybciej rosnącym i bardzo odpornym na zmiany warunków pielęgnacji jest popularny grubosz. Roślina nie potrzebuje dużo wody. Wystarczy ją podlać raz na jakiś czas i postawić na oknie wschodnim lub zachodnim. Roślina szybko się rozkrzewi. Mając już jako taką wprawę w uprawie roślin można się pokusić o hodowlę storczyków. Storczyki występują w bardzo wielu odmianach, dostać je można w wielu sklepach, nawet zwykłych sieciowych. Niestety po przyniesieniu do domu bardzo szybko tracą kwiaty i przestają kwitnąć. Tutaj przyda się wiedza i doświadczenie w jaki sposób pielęgnować rośliny. Każda roślina ma swoje wymagania co do wilgotności podłoża, ilości wody, temperatury czy nasłonecznienia. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie storczyka dobrze jest poczytać w książkach lub w internecie jak dbać o storczyki, aby ich pielęgnacja nie była kłopotliwa, a roślina miała się dobrze i kwitła.

Jak dbać o storczyki?

Storczyki są wyjątkowo delikatnymi roślinami, ale jeśli zapewni się im optymalne warunki do wzrostu i kwitnienia, odwdzięczą się z nawiązką. Storczyki najlepiej rosną w pomieszczeniach ciepłych i wilgotnych. Dobrze będzie im np. w łazience. Mogą również stać w salonie na parapecie, ale nie w bezpośrednim nasłonecznieniu przez cały dzień, gdyż promienie słoneczne popalą liście. Są trzy metody podlewania storczyków i trudno ocenić która jest najlepsza. Jedna z nich to włożenie doniczki ze storczykiem do naczynia z wodą i moczenie rośliny przez około 30 minut. Drugi sposób to zwyczajne podlanie rośliny do doniczki. Trzeci sposób to ustawienie storczyka na podstawce z woda i keramzytem, aby samodzielnie w miarę potrzeb pobierał wodę. Warto jest też zraszać roślinę. Podłoże storczyka powinno być przepuszczalne. Doniczkę najlepiej jest wypełnić korą, nie za ściśle, aby korzenie miejsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here