Hobby ekstremalne – skoki ze spadochronem

0
158
Hobby ekstremalne – skoki ze spadochronem

W życiu liczy się przede wszystkim pasja. Ze stwierdzeniem tym spotykamy się czytając poradniki lub słuchając mów motywacyjnych. Co jednak, gdy tradycyjne sposoby spędzania wolnego czasu nie są dla nas ekscytujące? Może warto wtedy spróbować skoków ze spadochronem.

Dlaczego warto mieć hobby?

Hobby to nic innego, jak w miarę systematycznie powtarzana i doskonalona czynność, której oddajemy się w wolnym czasie. Zazwyczaj jest ona wykonywana dla samej przyjemności, ale może być także źródłem dodatkowego dochodu. Mówiąc o hobby mamy najczęściej na myśli zbieranie rzadkich przedmiotów, pielęgnowanie ogródka lub uprawianie typowych sportów takich, jak jazda na rowerze, bieganie czy pływanie. Raczej nikt nie wymienia przy tej okazji skoków tandemowych.

Jakie korzyści daje nam wykonywanie czynności, które są naszą pasją? Wymienić należy przede wszystkim:
– dodatkowy zastrzyk energii i motywacji do działania,
– zerwanie z monotonią i rutyną dnia codziennego,
– redukcję stresu oraz podniesienie poczucia własnej wartości.Nie należy także zapominać o tym, że oddawanie się swojemu hobby stanowi doskonałą okazję do poznania nowych ludzi.

Skoki ze spadochronem – jak zacząć?

Skoki spadochronowe są w Polsce jeszcze dość egzotycznym sportem. Osoby dzielące się z rodziną lub znajomymi pomysłem na nowe, ekstremalne hobby często mogą usłyszeć: „Oszalałeś? To jest przecież niebezpieczne!” Warto jednak pamiętać o tym, że przed skokiem przechodzi się szkolenie. Dodatkowo obecnie podczas skoków korzysta się z wysokiej jakości, nowoczesnego sprzętu. Wszystko to sprawia, że wypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Dla początkujących najlepsze są skoki tandemowe. Pozwalają one oswoić się z całą procedurą towarzyszącą skokom. Wymagają jedynie krótkiego kursu przygotowawczego. Skok w tandemie polega na tym, że kursant skacze razem z instruktorem, z którym jest połączony uprzężą. Jest to bardzo bezpieczna forma skoków, gdyż nad wszystkim czuwa doświadczony instruktor, który odpowiedzialny jest także za otwarcie spadochronu. Warto w tym momencie dodać, że tandem posiada dwa spadochrony – główny i zapasowy. Rolą kursanta jest czerpanie radości ze swobodnego spadania, a później nauka sterowania spadochronem.

Czy każdy może skakać?

Chociaż skoki tandemowe są bardzo bezpieczne, to jednak wymagają przełamania strachu przed wysokością. U niektórych osób może to być po prostu niemożliwe. W takim przypadku lepiej odpuścić, niż narażać się na zbyt duży stres. Poza tym przeciwwskazaniami do skakania są:

– zbyt młody wiek, zbyt niski wzrost lub zbyt duża masa ciała – decyduje zawsze instruktor,
– epilepsja,
– problemy z kręgosłupem,
– osteoporoza,
– choroby układu krwionośnego,
– choroby układu oddechowego.

Osoby poszukujące swojej życiowej pasji powinny rozważyć skoki ze spadochronem. Dostarczają one sporej dawki adrenaliny i są niezwykle ekscytujące. Zdecydowanie pozwalają oderwać się od codziennych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here