Gdy duże piersi to problem

0
467
Gdy duże piersi to problem

Bóle kręgosłupa, odparzenia, nieprzyjemne odczucia podczas uprawiania sportu, problem z dopasowaniem biustonosza i ubrań – to o czym marzą rzesze kobiet, może być również przekleństwem innych. O czym mowa? O dużym biuście oczywiście. Problemem kobiet z dużymi piersiami jest również pielęgnacja delikatnej skóry wokół biustu. Tworzące się fałdy narażone są na wzmożoną potliwość, powstawanie podrażnień, a nawet ran trudnych do wygojenia. Czasem posiadanie dużych piersi uwarunkowane jest genetycznie. Dziewczynki, których piersi w okresie dorastania rosną szybciej niż koleżanek mogą nabawić się przez to kompleksów i być narażone na nieprzyjemne zaczepki. Dorosłe kobiety także zmagają się z problemami – głównie zdrowotnymi. Inną przyczyną posiadania dużego biustu mogą być problemy hormonalne lub urodzenie dziecka, kiedy w trakcie laktacji piersi zmieniają swoją wielkość i nie wracają już do poprzedniego rozmiaru. Za każdym razem może być to dla kobiety problem. Co z nim zrobić?

Chirurgia plastyczna w zmniejszaniu biustu

Zmniejszenie piersi jest współcześnie bardzo popularnym zabiegiem chirurgicznym, pozwalającym nie tylko na zmianę rozmiaru biustu, ale często jest również wskazaniem ze względów zdrowotnych. Zmniejszenie piersi polega na wycięciu nadmiaru gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej i skóry. Lekarz chirurg wykonuje nacięcie w dolnej części piersi, co pozwala na ukrycie blizn. Wiele kobiet decyduje się na połączenie zabiegu zmniejszania piersi z ich podniesieniem. Piersi są wówczas odpowiednio modelowane, a lekarz z formuje pożądany kształt. Jeśli biust wymaga dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki oraz lifting unoszący piersi. Piersi po zabiegu są natychmiastowo zmniejszone na stałe, biust zostaje podniesiony, a sylwetka zyskuje proporcjonalne kształty. Ponadto jest to ulga dla kręgosłupa, który nie jest już tak bardzo obciążony.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjentka pozostaje w nieświadomości i nie odczuwa bólu. Jednak po przebudzeniu, w okresie pooperacyjnym pojawiają się dolegliwości bólowe, które są zmniejszane poprzez podawanie środków przeciwbólowych przez kilka dni. Ponadto po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja przez około 14 dni, a po tym czasie można zacząć wykonywać proste czynności. Do aktywności fizycznej pacjentki mogą wrócić po 1-3 miesiącach. Całkowite wygojenie ran wymaga 6-12 miesięcy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia piersi

Eksperci warszawskiej Kliniki Miracki podkreślają, że efekty zmniejszenia biustu najczęściej są stałe. Należy jednak mieć na uwadze, że duże piersi z czasem mogą ponownie opadać. Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej powinna być przemyślana i świadoma. Należy wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu i potwierdzić wskazania. Wskazaniami do wykonania zabiegu zmniejszenia piersi z całą pewnością są:

 • Duże piersi,
 • Piersi asymetryczne,
 • Piersi nieproporcjonalne do sylwetki,
 • Ryzyko powstania wad postawy w wyniku obciążenia przez zbyt duży biust,
 • Ból piersi i pleców wynikający z ich dużego rozmiaru.

Do przeciwwskazań zaś należy zaliczyć:

 • Zły ogólny stan zdrowia,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Infekcje skóry w okolicy klatki piersiowej,
 • Okres dojrzewania,
 • Nieleczona cukrzyca,
 • Problemy kardiologiczne,
 • Uczulenie na środki podawane w trakcie narkozy,
 • Nieleczone nadciśnienie tętnicze.

Świadoma decyzja o zmniejszeniu piersi

Zmniejszanie piersi to zabieg inwazyjny i wymagający prawdziwej perfekcji od lekarzy, którzy go wykonują. Dlatego bardzo ważne, by przeprowadzić dokładny wywiad na temat miejsca, w którym ma on się odbyć. Ponadto należy być pewnym, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Decydując się na zabieg powierzamy swoje zdrowie i życie w ręce obcych ludzi. Ważne by byli oni profesjonalistami. Więcej szczegółów na temat zmniejszenia piersi znajdziecie państwo na stronie internetowej Kliniki Miracki Warszawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here