Do jakich wnętrz pasują meble wypoczynkowe w pastelowych kolorach?

Kolory mebli, które jeszcze kilka lat temu były stonowane i charakteryzowały się powagą, obecnie zmieniły swoje oblicze i coraz częściej stają się odważne, ale również bardzo subtelne. Mowa zarówno o tapicerkach sof i foteli, jak i frontach szafek lub całych meblościankach. Zastosowanie takiego rozwiązania może w unikatowy sposób wzbogacić aranżację.

W romantycznym uniesieniu

Pierwsze skojarzenia odnośnie tego stylu to oczywiście tkaniny w delikatne, łagodne róże. I jest to oczywiście trafne skojarzenie, jednak żeby nie stworzyć chaosu we wnętrzu konieczne jest zastosowane gładkich faktur. Będą one harmonizować z wyraźnie zdobionymi elementami aranżacji. W stworzeniu takiej kompozycji doskonale sprawdzą się meble pastelowe. Na agatameble.pl znajduje się szeroka oferta sof o subtelnych kolorach z pikowanym siedziskiem, które w sposób szczególny podkreśli styl romantyczny wnętrza.

Włoskie klimaty

Jeśli ma się scharakteryzować Toskanię za pomocą kolorów, to są to błękit, ciepłe brązy, oliwkowa zieleń oraz beże. Takie barwy dominują również we wnętrzach urządzonych w stylu toskańskim. Choć posiada on również elementy charakterystyczne, takie jak wykorzystanie bardzo ciemnego drewna do mebli, to zestawienie go z pastelowym beżem lub brązem stworzy kompozycję o wyjątkowo estetycznych walorach. Niezwykle modne jest również mieszanie mebli, a dokładniej materiału, z jakiego zostały wykonane, dlatego skomponowanie stołu w kolorze wenge z ciepłym beżem krzeseł będzie gwarancją niezwykle ciekawego efektu.

Podróż do Anglii?

Aranżacje w stylu angielskim nie mogłyby istnieć, gdyby nie pastelowe beże, brązy, szarości i róże, zwłaszcza jeśli takie kolory posiadają pikowane meble. W projektach przeważają subtelne barwy, często zestawione w zbliżonych do siebie odcieniach, dając wrażenie aranżacji monokolorowej. Jest to jednak jak najbardziej zamierzone działanie, które prezentuje się niezwykle stylowo zarówno w salonie, jak i w sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here