Dlaczego warto zdecydować się na komodę w salonie?

0
906

Komody kojarzą nam się często jako element umeblowania sypialni, lecz doskonale sprawują się także w salonie. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Praktyczne rozwiązanie

Należy rozpocząć od tego, iż jest to niezwykle praktyczny mebel, który pozwoli na przechowywanie wielu rzeczy – zarówno codziennego użytku, jak i tych wykorzystywanych nieco rzadziej. Obecnie komody do salonu tworzone są w bardzo różnych wariantach – niskie lub wysokie, często poza szufladami uzupełnione o półki lub nawet przeszklone witryny. Pozwala to na przechowywanie tam różnego rodzaju wyposażenia – jeżeli posiadamy salon pełniący jednocześnie funkcję jadalni to w komodzie można trzymać na przykład obrusy, serwetki, a także półmiski i naczynia po które sięgamy tylko przy większych imprezach oraz uroczystościach. Jeżeli mebel posiada do tego przeszkloną gablotę to świetnie będzie tam wyglądał porcelanowy serwis, który będzie cieszył oko na co dzień i znajdzie się pod ręką na wypadek niezapowiedzianej wizyty wyjątkowych gości. Tego typu meble posiadają również często większe komory, które można zagospodarować w formie barku. Mniejsze komody do salonu sprawdzą się doskonale zamiast stolika pod telewizor, a przy okazji w szufladach można wtedy umieścić zapasowe piloty, baterie czy program telewizyjny, a więc wszystko co chcemy mieć w razie czego pod ręką.

Estetyczny dodatek

Wybór komody do salonu to nie tylko decyzja o praktycznym miejscu do przechowywania różnych rzeczy, ale też ciekawy dodatek pod kątem aranżacji wnętrza. Ogrom dostępnych wariantów pozwala osiągać efekty powiększania lub pomniejszania optycznej przestrzeni tego pomieszczenia, a przy okazji nadaje mu charakteru. Co więcej łatwo je dopasować zarówno do wnętrza urządzonego w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Do tego pierwszego świetnie będą pasowały solidne i piękne w swojej prostocie komody drewniane. Z kolei w przypadku próby nadania salonowi współczesnego charakteru najlepiej nadadzą się komody do salonu w kolorze białym – bardzo nowoczesnym motywem są również meble podświetlane specjalnym zestawem LED. W praktyce mamy obecnie niemal nieskończoną liczbę wzorów i kolorów do takich mebli, więc każdemu uda się je optymalnie dobrać do aranżowanego wnętrza. Zależnie od tego jaki układ preferujemy można też sięgać zarówno po komody większe i mniejsze, jak i stojące lub wiszące. Takie rozwiązania umożliwią zorganizowanie praktycznego pomieszczenia i uniknięcia przy tym sytuacji w której meble zdominują przestrzeń, okazując się przytłaczające dla użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here