Dieta tasiemcowa, czyli kontrowersyjny sposób na odchudzanie

Żyjemy w społeczeństwie, wśród którego widać wszechobecne dążenia do zachowania pięknego wyglądu oraz szczupłej sylwetki nawet mimo upływu lat. Jest wiele osób, które w pogoni za pięknem sięga nawet po kontrowersyjne i nie zawsze korzystnie działające na organizm środki. Popularny jest między innymi tasiemiec na odchudzanie – czy jednak faktycznie warto sięgać po takie środki przy dążeniu do szczupłej sylwetki?

Tasiemiec na odchudzanie
Okazuje się, że tabletki zawierające jaja tasiemca mogą być świetnym środkiem na odchudzanie, jednocześnie rujnującym organizm. Sprzedawcy tego typu specyfików zachwalają dietę tasiemcową, podobnie jak osoby, które już tego spróbowały. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co znajduje się w tabletkach. Nie wiemy, jaki rodzaj tasiemca przyjmujemy i w jaki będzie on stadium rozwojowym. Teoretycznie pasożyt rozwija się w okresie około 2 tygodni po połknięciu tabletki, a możliwy spadek wagi w krótkim czasie to 7-15 kilogramów. „Producenci” tabletek zachwalają tę metodę – w końcu nie potrzeba żadnej restrykcyjnej diety czy ćwiczeń, aby znacznie schudnąć. Osoby bardzo zdesperowane w dążeniu do pięknego wyglądu dają się skusić na te piękne słówka jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że tasiemiec to groźny dla zdrowia pasożyt. Jego leczenie również nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Jakie zagrożenia niesie dieta tasiemcowa?
Tasiemiec na odchudzanie przynosi szybkie efekty, ale wcale nie spala kalorii czy zbędnych pokładów tłuszczu. Pasożyt żeruje w jelitach, z których pozyskuje składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Cukry czy tłuszcze są dla niego bezwartościowe. Dochodzi do spadku wagi z tego powodu, że organizm powoli staje się wycieńczony i brakuje mu niezbędnych składników odżywczych. Z czasem zaczynają pojawiać się bóle głowy, uczucie zmęczenia, problemy z koncentracją, biegunki czy anemia. Przy stanie wycieńczenia organizmu nietrudno jest o omdlenia i całkowity spadek z sił. Koszty pięknej, szczupłej sylwetki przy diecie tasiemcowej mogą więc być naprawdę wysokie. Warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie warto je ponosić?

Ile kosztują tabletki z tasiemcem?
Okazuje się, że tabletki z tasiemcem wcale nie są tanie. Ceny kapsułek zaczynają się od kilkuset złotych. Najtaniej można kupić tabletki na sztuki, ponieważ całe opakowanie to koszt nawet 1500-2000 złotych! Warto również podkreślić, że po osiągnięciu wymarzonej sylwetki pozbycie się tasiemca z organizmu wcale nie jest łatwe i przyjemne. Konieczne będzie długotrwałe leczenie farmakologiczne, a to również kosztuje. Ciężko jest natomiast przełożyć na wartość materialną skutki, jakie odnosi organizm pod wpływem funkcjonowania w jelitach tasiemca. Anemia, choroby układu pokarmowego czy nawracające biegunki mogą być powikłaniami, które naprawdę trudno jest wyleczyć. Warto dokładnie zastanowić się, czy posiadanie szczupłej sylwetki jest warte takiego zagrożenia. W końcu są inne metody na zrzucenie zbędnych kilogramów, dzięki którym nie musimy rujnować swojego zdrowia.

www.abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta grejpfrutowa?
Następny artykułPora na wesele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here