Czy teoretyczne egzaminy na prawo jazdy są trudne?

Zmiany, do których doszło całkiem niedawno w polskim prawie, zmieniły sposób przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Dziś są one znacznie trudniejsze od tych, które pozwalały na zdobycie prawa jazdy jeszcze kilka lat temu. Kursanci bardzo często je oblewają. Niektórzy, zdecydowanie najbogatsi, podchodzą do nich nawet kilkanaście razy, a mało komu udaje się je ukończyć już za pierwszym podejściem. Tak naprawdę niski poziom zdawania nie wynika z trudności samych pytań. Chodzi tutaj wyłącznie o niewłaściwe przygotowanie się do egzaminu. A dobry kurs na prawo jazdy ze szkoły http://qmobil.pl/ potrafi mu zapobiec.

Teoria wcale nie jest trudna – znacznie cięższe okazuje się przejście przez egzamin praktyczny. Oczywiście kursanci natrafiają od czasu do czasu na bardziej skomplikowane pytania, zmuszające ich do koncentracji i ruszenia głową, ale nawet gdyby nie udało im się na nie odpowiedzieć, wciąż mogliby zdać ten ważny egzamin. Dlaczego więc tak wiele osób go oblewa? Bo kursanci nie mają ochoty się uczyć lub robią to niewłaściwie. Skupiają się przede wszystkim na regularnym uczęszczaniu na szkolenia. Sądzą, że taki kurs na prawo jazdy, za który przecież zapłacili, sam w jakiś sposób wbije im całą wiedzę do głowy i zadba o to, aby o niczym nie zapomnieli. Najważniejsza jest natomiast samodzielna praca. Wracając do domu po zajęciach teoretycznych, najlepiej jeszcze raz powtórzyć sobie cały materiał z lekcji i spróbować odpowiedzieć samodzielnie na związane z nim pytania. W Internecie dostępne są również przykładowe egzaminy teoretyczne, które każdy kursant powinien regularnie wypełniać. Są one jawne i składają się z pytań występujących na normalnych testach. Im częściej się je wykonuje, tym obszerniejsza i trwalsza staje się wiedza przyszłego kierowcy.

Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, w których świetnie przygotowana osoba oblewa egzamin teoretyczny i musi przystąpić do niego jeszcze jeden raz. Mimo wszystko są to skrajne przypadki, a kursanci poświęcający sporo czasu na naukę zdają testy bez żadnych problemów.

Mało czasu na prawo jazdy? Zobacz kursy ekspresowe na http://qmobil.pl/kursy-ekspresowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here