Czy na stronie musimy posiadać certyfikat SSL

Kiedy mowa o bezpieczeństwie przesyłanych danych, to mamy na myśli również ich szyfrowanie. Aby poprawnie i bezpiecznie przesyłać dane pomiędzy użytkownikiem odwiedzającym twoją stronę a serwisem www, na którym ona się znajduje niezbędny będzie do tego certyfikat SSL.

Tanie certyfikaty SSL, które oferują firmy hostingowe, w zupełności wystarczają dla mniej wymagających użytkowników. Jest wiele firm hostingowych, które go oferują, ale jednym z najbardziej polecanych i relatywnie tanich jest certyfikat SSL w kru.pl. Najczęściej taki certyfikat można kupić wraz z zakupem domeny, a jego rodzaj musimy wybrać w oparciu, o jakiego to rodzaju poziom zabezpieczenia chcemy zaoferować użytkownikom odwiedzającym nasz serwis.

Nasuwa się więc pytanie — gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www? Tak jak wspomniałem wcześniej, możliwości jest naprawdę dużo, konkurencja jest dość wielka, jednak to, z jaką firmą podpiszemy umowę, w dużej mierze może mieć wpływ na dalsze działanie naszego serwisu. Z reguły decydując się na usługi hostingowej jednej firmy, korzystamy z jej wielu funkcji, mając wszystkie narzędzia w jednym miejscu. Rozliczamy się również tylko z jednym dostawcą usług i nie musimy pamiętać wszystkich loginów i haseł do paneli administracyjnych. W kru.pl znajdziemy wiele różnych opcji, niezbędnych do działania naszego serwisu.

Niezależnie od tego, czy prowadzimy blog, czy sklep internetowy, w taki certyfikat powinniśmy się zaopatrzyć. Jeżeli mamy sklep internetowy, a co za tym idzie, przyjmujemy płatności na przykład za pomocą bramek płatniczych, to taki certyfikat będzie obowiązkowy. Bez certyfikatu SSL na stronie internetowej lub sklepie, nie będzie możliwości włączenia danej usługi płatniczej, ponieważ w trakcie realizowanej transakcji przesyłane są dane użytkowników, w tym dane kart płatniczych. W tym przypadku nie możemy pozwolić sobie absolutnie na to, aby dostały się one w ręce osób trzecich. Jeśli mamy certyfikat SSL, to prawdopodobieństwo, że dane użytkowników zostaną przechwycone, są znikome.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here