Czy kapcie damskie na koturnie to dobry pomysł

Wydawać by się mogło, że kapcie to kapcie. Powinny być wygodne, ale po co wprowadzać do tego jakieś dodatki, wzorki czy koturny? Prawda jest jednak taka, że kochamy gadżety i dodatki, które w jakiś sposób pasują do naszej osobowości. Dlatego miłośnicy domowej, rodzinnej atmosfery wybiorą raczej bambosze, podczas gdy osoby, którym zależy na stylowym wyglądzie nawet w domu, zapewne zdecydują się na modne klapki lub damskie kapcie na koturnie. Czy chodzenie w domu na tak grubej podeszwie jest zdrowe?

Jaka grubość podeszwy jest optymalna dla stóp?

Wiele osób twierdzi, że najzdrowsze dla układu ruchu jest chodzenie boso, stąd powstaje mnóstwo modeli obuwia mających na celu umożliwienie takiego ruchu stopy przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed skaleczeniami. Z drugiej strony można spotkać się z zaleceniem, by pięta była o ok. 2-3 cm wyżej niż palce. To, w czym wszyscy są zgodni, to że najbardziej niezdrowe są bardzo wysokie obcasy czy koturny, w których pięta jest położona o wiele wyżej. Damskie kapcie na koturnie to zazwyczaj po prostu grubsze klapki, często wykonane z naciskiem na stylowy wygląd. Warto więc sprawdzić, czy takie kapcie pasowałyby nam albo bliskiej osobie.

Czy damskie kapcie na koturnie są droższe od zwykłych klapek?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Zależy to od tego, jakie klapki uznamy za wzorcowe, „zwykłe”, a także – jakiej marki i z jakich materiałów kapcie damskie na koturnie będziemy rozpatrywać. Solidnie wykonane kapcie na koturnie można kupić już za niecałe 30 złotych; jeżeli uznamy, że są to wygodne dla nas buty do chodzenia po domu, to jest to niewielki wydatek w stosunku do komfortu, jaki potrafią zapewnić wygodne pantofle.

Damskie kapcie, także na koturnie, można znaleźć w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Są też miejsca poświęcone stricte sprzedaży obuwia zdrowotnego, takie jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/pantofle-damskie/2178500. Warto dobrze rozejrzeć się za butami, które będą i wygodne, i stylowe – dzięki temu domowy odpoczynek sprawi nam jeszcze więcej radości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here