Co zrobić jak ugryzie osa? Łatwe sposoby, przynoszące szybkie ukojenie.

Co zrobić jak ugryzie osa? Po pierwsze nie panikować!

W okresie letnim, gdy dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu ugryzienie przez osę może przeszkodzić w najlepszej zabawie. W takim momencie najważniejsze, aby zachować opanowanie i szybko reagować.

Często najbardziej skutecznymi rozwiązaniami okazują się domowe metody stosowane przez nasze babcie i mamy. W przypadku ukąszenia przez osę na opuchnięte i bolące miejsce należy jak najszybciej położyć okład z lodu, aby złagodzić objawy. Innym znanym i popularnym sposobem na użądlenie osy są okłady z cebuli. Cebula dzięki swoim właściwością szybko neutralizuje jad i wpływa uśmierzająco na bólu. Od razu po ukąszeniu osy warto zranione miejsce polać kwaśnym roztworem, który mamy do dyspozycji. Może to być na przykład sok z cytryny lub ocet. Takie działanie wpłynie na zneutralizowanie jadu, który podczas ukąszenie dostał się pod skórę.

W czasie lata w podręcznej apteczce warto też mieć ze sobą maść z apteki, którą można stosować na różnego rodzaju ukąszenia. Jej zadaniem jest szybkie złagodzenie bólu i zmniejszenie opuchlizny, która pojawiła się po użądleniu przez owada.

Należy jednak pamiętać, że jeśli osoba, która została zaatakowana przez osę jest uczulona to trzeba natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe. U takich osób objawy po ukąszeniu są o wiele ostrzejsze i mogą doprowadzić do zagrożenie życia. Oznaką uczulenia są min. wysoka gorączka, nudności, ogólna dezorientacja lub rozległa opuchlizna, która w skrajnych przypadkach może prowadzić do uduszenia.

www.bycmama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDostałeś kosza?
Następny artykułPrzygotowywanie mięsa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here