manicure hybrydowy

Regularne robienie manicure hybrydowego może negatywnie wpłynąć na kondycję naszych paznokci. Po kilku miesiącach nieustannego utwardzania paznokci lampą UV paznokcie stają się łamliwe, tracą swoją kondycję, mogą pojawić się przebarwienia. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby uzyskać taki sam wygląd paznokci, ale bez używania lampy. Jest to manicure tytanowy oraz manicure winylowy. Dodatkowo, można też zdecydować się na paznokcie żelowe. Poniżej sprawdzamy, jak wyglądają te metody zdobienia paznokci!

Manicure winylowy

Do zrobienie manicure winylowego używa się specjalnego lakieru, który trzyma się doskonale na paznokciach przez wiele dni bez konieczności utwardzania do lampą UV/LED. Wszystko dzięki obecności specjalnych polimerów winylu w jego strukturze – to właśnie ta substancja przyczynia się do niesamowitej trwałości, jaką odznaczają się lakiery do paznokci winylowe. Aby zrobić samodzielnie paznokcie winylowe, konieczne jest posiadanie specjalnego lakieru, polerka, pilnik do paznokci, a także środek odtłuszczający i top coat. Co ciekawe, niepotrzebne jest korzystanie z jakiejkolwiek bazy do paznokci. Najlepiej jest robić paznokcie winylowe w lecie, go lakier winylowy charakteryzuje się ciekawą właściwością: twardnieje, gdy wystawiamy go na działanie promieni słonecznych. Dodatkowo, lakier twardnieje wraz ze zwykłym upływem czasu – co oznacza, że paznokcie winylowe najsłabsze są w pierwszych dwóch dniach po aplikacji lakieru. W przeciwieństwie do hybrydy, nie odpryskują tym łatwiej im bardziej będziemy wystawiali je na działanie takich czynników jak detergenty, wysokie temperatury, para wodna i liczne otarcia.

Dla wielu kobiet znaczące może być to, że manicure tytanowy zmywamy zwyczajnym zmywaczem do paznokci. Środki na bazie acetonu, które w dużej mierze są odpowiedzialne za obniżenie kondycji paznokci, są tutaj zbędne. Dodatkowo oczywiście, efekt wizualny przy paznokciach winylowych jest zbliżony do tego, jaki uzyskujemy malując paznokcie lakierami hybrydowymi. Wykonanie manicure winylowego kosztuje ok. 70 zł. Cena zależy od miejsca, w którym decydujemy się na zabieg – najdrożej jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych, usytuowanych w centrach dużych miast, takich jak Kraków, Warszawa, czy Wrocław.

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy jest szalenie popularny w Stanach Zjednoczonych. W Europie nadal jeszcze nie mówi się o nim zbyt wiele, a szkoda. Od jakiegoś czasu można jednak już spotkać sklepy, które sprzedaję profesjonalne kosmetyki do robienia manicure tytanowego. Są to zestawy do Dip System (Cuccio i inne sklepy je sprzedają).

Czym różni się manicure tytanowy od manicure hybrydowego? Przede wszystkim, manicure tytanowy pozwala bardziej skutecznie chronić kondycji paznokcia. O ile hybrydy mają w sobie wiele substancji toksycznych, tak już akcesoria do robienia manicure tytanowego zawierają wręcz odżywcze składniki, które w dłuższej perspektywie przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia płytki paznokcia. Dodatkowo, do tworzenia paznokci tytanowych nie używa się lamp UV/LED. Aby zrobić paznokcie tytanowe, należy skorzystać z kosmetyków do DIP System. Na odtłuszczone paznokcie nakładamy bazę żelową, następnie zanurzamy cały paznokieć w pojemniczku ze specjalnym pudrem koloryzującym, a na końcu utwardzamy paznokcie specjalnym top coatem. Efektem jest wygląd taki,jaki uzyskujemy robiąc paznokcie hybrydowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here