Co brać pod uwagę kupując manekiny sklepowe

Odpowiedni wystrój sklepu ma decydujący wpływ na to, czy klienci będą chcieli zrobić w nim zakupy. Najważniejsze jest jednak, by zechcieli do niego wejść – dlatego tak dużą rolę odgrywa właściwie zaaranżowana witryna. Ważne jest nie tylko to, co się wystawia, ale także – w jaki sposób, szczególnie w sklepach odzieżowych. Podpowiadamy, jak wybrać manekiny sklepowe, by wystawa zachęcała potencjalnych klientów do odwiedzin.

Postaw na jakość

Oszczędność jest ważna w prowadzeniu sklepu, jednak musi być stosowana z głową. Dbanie o niskie rachunki czy zamawianie odpowiedniej ilości towaru to obszary, w których można znacznie zredukować niepotrzebne koszty. Jednak aby zachęcić klienta do zakupu w naszym sklepie, musimy sprawić, by poczuł się wyjątkowo – a ten efekt nie zawsze da się osiągnąć najtańszymi środkami. Eleganckie meble czy dobrej jakości manekiny sklepowe to nie tylko niezbędne wyposażenie – to inwestycja w wizerunek sklepu, która szybko zwróci się z nawiązką.

Aranżacja manekinów sklepowych

Wbrew pozorom manekin to nie tylko trójwymiarowy wieszak na ubrania. Zapomina o tym wielu projektantów witryn, którzy urządzają nieciekawe wystawy. Tymczasem manekiny sklepowe wykonywane są z różnych materiałów, a większość pozwala na zmianę pozycji. Stojący „na baczność” manekin nie zwróci niczyjej uwagi – warto wykorzystać kilka manekinów do zaaranżowania jakiejś sceny. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić w drugą stronę, by witryna nie wyglądała groteskowo.

Wybierz manekiny sklepowe, które pasują do kolekcji

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie manekinów korespondujących z markami, jakie są dostępne w sklepie czy butiku. W przypadku klasycznej mody dobrze sprawdzają się zarówno modele realistyczne, jak i abstrakcyjne w stonowanych kolorach lub odcieniach zbliżonych do ludzkiej skóry, takie jak dostępne tu: https://sklep.moremannequins.pl/. W nowoczesnych, designerskich butikach i sklepach młodzieżowych możne też spotkać abstrakcyjne manekiny sklepowe w jaskrawych kolorach – często dobrze podkreślają prezentowaną odzież. Z kolei do sklepów z odzieżą ekologiczną lub w stylu retro dobrze pasują manekiny z drewna, współgrające z naturalnymi tkaninami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here