Ciekawe restauracje z japońską kuchnią

Człowiek uwielbia dobre jedzenie. Dlatego lubi smakować potrawy z różnorodnych zakątków świata. W Polsce, oprócz tradycyjnej kuchni, dużą popularnością cieszy się chociażby kuchnia japońska. Czemu zawdzięcza ona taką sławę?

Kuchnia japońska – co oferuje?

Jedzenie z Kraju Kwitnącej Wiśni kojarzymy przede wszystkim za sprawą sushi. Jednak to nie jedyna potrawa, która zdobyła uznanie na świecie. Kuchnia japońska jest ceniona ze względu na właściwości prozdrowotne. Jest bowiem bogata w warzywa, świeże ryby i owoce morza. Nic więc dziwnego, że Japończyków postrzega się jako osoby długowieczne. Głównymi składnikami japońskich potraw są ryż i soja. To one wchodzą w skład takich potraw jak sushi, pasta miso, czy tofu. Za najbardziej rozpoznawalny posiłek z Japonii śmiało możemy uznać sushi. Jego historia jest bardzo ciekawa. Okazuje się bowiem, że zanim trafiło na talerze, było sposobem na przechowywanie ryb i owoców morza. Mięso te obsypywano ryżem i zakopywano głęboko w ziemi. Dzięki temu nadawało się do spożycia nawet kilka miesięcy od ich przygotowania.

Ciekawe restauracje – kto serwuje japońską kuchnię?

Sushi stało się potrawą dzięki swojemu twórcy. Hanaya Yohei stworzył je, by zapracowani mieszkańcy Tokio mogli zjeść coś szybko między kolejnymi posiłkami. Sushi łączy w sobie ryby, owoce morza oraz warzywa – czyli to, co Japończycy uwielbiają najbardziej. Ręcznie robione wałeczki owija się płatami sprasowanych alg. Dzięki temu jest ono niezwykle pożywne i zdrowe. Nie musimy na szczęście udawać się do Japonii, by skosztować tego rodzaju przysmaków. W naszym kraju znajdziemy bowiem ciekawe restauracje, które oferują pyszne warianty tamtejszych potraw. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://nabe.pl/pl/. Lokale prowadzone przez pasjonatów to doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody z sushi, ramenem, czy pastą miso. Mocną stroną takich restauracji jest również krótkie menu czy klimatyczny wystój nawiązujący do japońskiej kultury. Spędzenie czasu z rodziną w takim miejscu będzie więc bardzo przyjemnym doświadczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here