Cheat meal na diecie

0
621

Cheat meal. Inaczej zwany posiłkiem oszukanym, posiłkiem, który może nas zmotywować, posiłkiem, który nagradza za trudy i starania. Cheat meal to odstępstwo od rygorystycznej diety, na jakiej jesteśmy, odstępstwo od reguły, zjedzenie czegoś niezdrowego i zakazanego. Taki oszukany posiłek może działać na nas zbawiennie, okazuje się, że jest świetnym przerywnikiem i dalszym motywatorem. Czy jednak powinniśmy pozwalać sobie na ten cheat meal?

Czym dokładnie jest cheat meal?

Będąc na diecie, walcząc z ciężkimi do zrzucenia kilogramami, nieraz zdarza nam się zatęsknić za ulubionym deserem, pizzą z najukochańszej knajpki czy daniem, które gotowała nasza mama i pamiętamy je z dzieciństwa. Taki posiłek niekoniecznie musi być bardzo niezdrowy, ale nie wpisuje się na pewno w rygorystyczną dietę osoby odchudzającej się. Cheat meal jest dla wielu osób istnym wybawieniem, co więcej – staje się coraz bardziej popularny. Czy słusznie?

Jedni bardzo chwalą cheat meal, inni natomiast solidnie krytykują. W diecie potrzebna jest mocna motywacja, aby na dłuższy czas zmienić swoje życie i zrzucać kilogram po kilogramie. Dla jednych osób taką motywacją będzie kolejny kilogram lub centymetr w dół, dla innych będzie to odstępstwo od reguły w postaci najbardziej lubianego niedietetycznego dania. Jednak takie odstępstwo może powodować trudności z powrotem do rygorystycznej diety, zwłaszcza, kiedy się jej nie lubi. Cheat meal w przypadku niektórych może stanowić ogromny krok w tył.

Z drugiej jednak strony cheat meal to świetny sposób nagrodzenia osiągniętych już celów. Jeśli lubimy swoją dietę, respektujemy wszystkie jej założenia, bez gadania ćwiczymy i zrzucamy kolejne kilogramy, śmiało może pozwolić sobie na tego typu odstępstwo. Bez wyrzutów sumienia!

Jaką rolę odgrywa cheat meal w odchudzaniu?

Skrupulatne notowanie zjedzonych kalorii, spalonych kalorii, kalorii, które zostały do zjedzenia… na dłuższą metę można zwariować. Zwłaszcza, kiedy nie jesteśmy w stanie zobaczyć na własne oczy tych efektów, jakie na początku zostały nam obiecane. Rozpoczyna się wtedy walka ze sobą, powoli następuje utrata motywacji, a od tego pozostaje już tylko krok do rzucenia diety w kąt.

W tym przypadku najlepszy wyjściem okazuje się być cheat meal, a nawet cheat day. W pełni kontrolowana odskocznia od rygorystycznej diety, która może pojawić się raz na jakiś czas w naszym kalendarzu fantastycznie motywuje do dalszej pracy. A wszystko to może odbyć się bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia.

Dzięki cheat meal mija również napięcie, które powstaje podczas małego, nieplanowanego odstępstwa od dietetycznej reguły. Pojawia się wtedy gorsze samopoczucie, myśl, że znowu zawaliliśmy. Cheat meal lub cheat day pokazują, że raz na jakiś czas można zrobić sobie krótką przerwę i zjeść coś niezdrowego w sposób w pełni świadomy i kontrolowany.

Cheat day można także zorganizować podczas korzystania z cateringu dietetycznego – warto sprawdzić catering dietetyczny Gdańsk. Wystarczy w swoim zamówieniu ominąć jeden dzień maksymalnie raz na 2 tygodnie i wykorzystać go na swoje ulubione dania. Jeśli jednak dopiero zastanawiamy się nad wyborem diety pudełkowej, warto skorzystać z serwisu dietly.pl, będącego fantastyczną porównywarką cateringów dietetycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here